Translate

Agnieszka Wanżewicz-Uznańska

Pierwszy kontakt z biegówkami w roku 1986, gdy mój tato zawiózł mnie na Bieg Harcerski do Jakuszyc, gdzie zajęłam 96 miejsce. Przez kolejne lata kontynuowałam treningi narciarstwa biegowego w SP nr15 w Jeleniej Górze pod okiem wyjątkowych ludzi: E.Mickiewicz, Z. Popka i M.Skowrona. Już wtedy zdobywałam najlepsze miejsca w Młodzieżowych Ligach Narciarskich jako reprezentantka MKS Karkonosze. Po namowach nowego trenera, A.Kozińskiego, zdecydowałam się rozszerzyć swoje zamiłowanie do sportu o strzelectwo i tak podjęłam naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w biathlonie. Cztery lata liceum bogate w liczne sukcesy sportowe. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych, zostałam powołana do Kadry Narodowej i małymi kroczkami pięłam się do góry. Swoją karierę zakończyłam pół roku po zdobyciu dwóch srebrnych medali na Mistrzostwach Europy w biathlonie 1998r. pod okiem trenera R. Bondaruka. Kariera sportowa krótka ale szalona :) bo skończyłam ze sportem zawodowym mając zaledwie 20 lat. Jednakże jak się okazuje to nie był koniec. Chwila przerwy na założenie rodziny i odchowanie trójki dzieci pozwala rozpocząć treningi już jako amator narciarstwa biegowego. Początki powrotu okazywały się bardzo ciężkie jednakże z roku na rok biega się lepiej. Równoczesny rozwój w sporcie współzawodnictwa w narciarstwie biegowym dla amatorów i moje sukcesy w roli amatora pozwalają mi na przystąpienie do grupy sportowej Halls Team. Tu treningi na profesjonalnym sprzęcie umożliwiają mi podniesienie swoich umiejętności i wyznaczają nowe cele. Zmieniam pracę zawodową i obieram całkowicie kierunek sportowy.
Rok 2018 jestem już instruktorem zajęć fitness, ukończyłam studia mgr na wydziale nauczyciel wychowania fizycznego ze specjalizacją trener przygotowania motorycznego i menadżer imprez sportowych. Założyłam firmę i klub sportowy z sekcja narciarstwa biegowego.
Długo dojrzewałam do decyzji utworzenia RunSki xc. Chcę przekazywać swoje doświadczenie i wiedzę jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc, pracując i zarażając miłością do sportu.